Kavitácia

Čo je to kavitácia?

Kavitácia funguje na prírodnom jave založenom na nízkofrekvenčnom ultrazvuku. Ultrazvuk vytvára bublinky v tekutine, tieto priebežne rastú až pokiaľ pri istej veľkosti neimplodujú. Tým sa uvoľní energia vo forme tepla (sekundárny efekt) a tlaku (primárny efekt).  Uvoľnená energia následne rozbije membrány tukových buniek, pričom neohrozí vaskulárne, nervové, alebo svalové tkanivo.

Čo sa deje s uvoľneným tukom?

Po rozrušení membrán tukových buniek sa tuk, vo forme triglyceridov, uvoľní do intersticiálneho obehu medzi bunkami. Tu sa ďalej metabolizuje na glycerol a voľné mastné kyseliny. Vo vode rozpustný glycerol je absorbovaný do obehového systému, kde sa využíva ako zdroj energie. Voľné mastné kyseliny sa dostávajú do pečene, ktorá ich spracuje ako bežné mastné kyseliny zo stravy.

Ako vyzerá zákrok?

Kavitačný zákrok nevyžaduje žiadnu predprípravu. Začína sa meraním obvodu liečenej časti tela, pokračuje krúživými pohybmi aplikátora na liečenej oblasti a končí opätovným meraním obvodu. Dĺžka zákroku je 30 minút. Aby sa dosiahol viditeľný efekt, odporúčané sú 3 až 6 sedení v 2 týždňových intervaloch. Po procedúre sa klient môže ihneď vrátiť k svojim bežným denným aktivitám.

Čo je cítiť počas zákroku?

Zákrok nevyžaduje anestéziu, pričom väčšina klientov považuje zákrok za pohodlný a bezbolestný. Drobnú nepohodu môže spôsobovať špecifický zvuk, šíriaci sa v tele klienta, ktorý je však neškodný a prestane hneď po strate kontaktu s aplikátorom. Pri zákroku je možné cítiť teplo.

A čo vedľajšie účinky?

Vedľajšie účinky sa vyskytujú len v minimálnej miere, môže ísť napríklad o: začervenanie pokožky, pocit smädu, ľahkú nevolnosť po zákroku. Ide o krátkodobé účinky, ktoré pominú o pár hodín až dní. Všetkých sa dá zbaviť vypitím dostatočného množstva tekutín. Napriek tomu, že štúdie potvrdili bezpečnosť tohto zákroku, sa kavitácia nesmie podávať klientom trpiacim závažnými ochoreniami, zníženou funkciou pečene, poruchou zrážanlivosti krvi, s kardiostimulátorom, alebo počas tehotenstva.

Aké sú predpokladané výsledky?

Kavitácia prináša okamžité a dlhodobé výsledky. Väčšina klientov dosiahne 2 až 3 cm redukciu obvodu po prvom sedení. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od štruktúry tkaniva, liečenej oblasti, veku, metabolizmu, užívaných liekov a hormonálnych zmien.Vhodná diéta a zvýšená fyzická aktivita pomôžu udržať žiaduci výsledok.

Kontraindikácie

Tehotenstvo, kojenie, chudokrvnosť, zlá tvorba červených krviniek, zvýšená krvácavosť a iné ochorenia krvi.

Frekvencia ošetrenia

Tú istú partiu 1x za 10-14 dní, inú partiu tela týždeň po predchádzajúcej kavitovanej inej časti. Celá kúra by sa mala skladať zo 6–12 sedení (podľa požadovaného efektu). Jedno sedenie trvá približne 30 minút. Po ošetrení je nutné dodržiavať pitný režim - min. 2-3 litre tekutín denne! Taktiež sa odporúča zvýšiť fyzickú aktivitu, ktorá podporuje odstránenie uvoľnených tukových buniek, vylúčiť konzumáciu alkoholu a kofeínu 24 hodín pred a aspoň 24 hodín po zákroku.

Napíšte nám email alebo zavolajte na číslo +421 907 292 607

Kontakt

  • Levočská 4, Prešov, SR
  • +421 907 292 607

Newsletter