Intenzívne pulzné svetlo - Fotoomladenie

V súčasnosti sa čoraz viac žien, ale aj mužov rôznych vekových kategórií snaží ovplyvniť svoju vizáž a zakryť stopy plynúceho času. Nechcú však podstupovať náročné a často invazívne ošetrenia, pre ktoré by sa na určitý čas museli vzdať aktívneho spôsobu života. Fotorejuvenizácia je ideálnym riešením...

Znaky nášho veku sa odzrkadľujú najviac na pokožke tváre. Existuje množstvo ošetrovacích metód, invazívnych či neinvazívnych zákrokov, make – upov a krémov na zakrytie známok starnutia pleti . Prevratná technológia intenzívneho pulzného svetla ( IPL) ponúka radikálne zlepšenie s nízkym rizikom a žiadnymi pooperačnými obmedzeniami! Táto technika ošetrenia pleti sa nazýva fotorejuvenizácia - fotoomladenie a môže súčasne liečiť viac kozmetických chýb.

Fotorejuvenizácia je metóda pozostávajúca z minimálne  piatich až šiestich ošetrení prístrojom využívajúcim IPL s odstupom 3 - 4 týždňov. Širokospektrálne svetlo ovplyvňuje povrchové pigmentačné zmeny, rozšírené póry a drobné kožné cievky. Fotorejuvenizácia výrazne mení celkový vzhľad tváre, a preto sú klienti mimoriadne spokojní. V súčasnosti je to najúspešnejšia metóda v oblasti estetickej medicíny.

Účinky fotorejuvenizácie

  • Pôsobí hĺbkovo na kolagén, a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad kože
  • Vyrovnáva farbu pokožky a vytvára mladistvý vzhľad
  • Efektívne lieči vaskulárne a pigmentové nedokonalosti
  • Zvyšuje napätie pokožky
  • Redukuje rozšírené póry až o 60 %

Fotorejuvenizácia sa najčastejšie vykonáva na tvári, ale vhodná je aj oblasť dekoltu a horná časť rúk až po predlaktie. Pri zákroku sa na danú oblasť nanesie studený gél a na ochranu očí sa použijú tmavé ochranné okuliare. Na pokožku sa priloží filter optického vlnovodu a aplikuje sa pulzné svetlo. Počas zákroku môžete pocítiť len veľmi mierne štipnutie a prehriatie ošetrovanej oblasti. Každý zákrok trvá približne 20 minút.

Všetky procesy prebiehajúce v ľudskej pokožke si vyžadujú určitý čas a na dosiahnutie žiadaného efektu aj opakovanú terapiu. V závislosti od počtu a náročnosti individuálnych kožných problémov sa odporúča 5 - 8 zákrokov. Medzi ošetreniami musia uplynúť najmenej tri týždne. Vaša schopnosť pohybu od zákroku, pracovná výkonnosť a životný štýl sa zákrokom nemenia. V ten istý deň ste schopní vrátiť sa do práce a vykonávať všetky obvyklé činnosti bez akéhokoľvek obmedzenia. Toto ošetrenie je vhodné skombinovať s rádiofrekvenciou pre vyššiu a viditeľnejšiu efektivitu.

Kontraindikácie:

Tehotenstvo, čerstvo opálená pokožka, užívanie liekov proti akné v posledných 6 mesiacoch, aktuálne užívanie liekov na riedenie krvi, epilepsia, diabetes, zlé hojenie pokožky v minulosti, alergia na svetlo, kožné infekcie.

Odporúčania:

Nevystavovať sa slnečnému, alebo solárnemu žiareniu, pre viditeľný výsledok je potrebné dodržiavať pravidelné časové odstupy a pokožka sa vráti do stavu spred piatich rokov.